Jak na věc


faktura ve zvláštním režimu

Re: DPH při prodeji použitého zboží

    Ještě poprosím o jednu informaci, například u automobilu, pokud jej vlastním déle jak rok, nemusím hradit daň ze zisku. Vztahuje se toto i na z rozdílu DPH, nebo nikoliv?Předem děkuji za odpověď
    Nově jsou zvláštní režimy zahrnuty ve Vision ERP, včetně zvláštního režimu pro inv.zlato. Pokud odběratel ve zvláštním režimu pro investiční zlato nemá DIČ, vyplňuje datum narození.
    K bodu C):Sdělení chápu, ale nedokáži si to představit v praxi. K prodeji vystavujeme vždy fakturu - daňový doklad (při zaslání poštou) nebo účtenku za hotové - daňový doklad.Na obou dokladech je samozřejmě kolonka pro sazbu DPH a také rozpis. Jelikož jsem plátce DPH a tento režim je v programu nastaven, nějaká sazba DPH se na doklad vždy vytiskne.Čili myslíte, že je přijatelný postup, kdy se vytiskne faktura s CENOU S DPH: 1360Kč, sazba DPH bude uvedena 0% a tedy DPH = 0Kč s tím, že bude zřeteleně uvedena informace o prodeji zboží ve zvláštním režimu?Nebo byste nám doporučila, abychom vytvořili fakturu např. ve wordu bez uvedení sazeb DPH a bez částky DPH? Můžeme použít jinou číselnou řadu?Děkuji Vám ještě jednou za Vaše rady :)Pavel


DPH při prodeji použitého zboží

    Dobrý den Zdeno,děkuji Vám za vyčerpávající odpověď. Znamená to tedy, že:a) Výše sepsaná odpověď uživatele Kra je mylná, respektive netýká se prodeje použitého zboží v tzv. zvláštním režimu..b) Výsledek Vašeho výpočtu je stejný, postup je však jiný. Nicméně ve výsledku platí, že základ daně je 300,- a odvod DPH je 60Kč. Celková cena na dokladu je 1360Kč.c) Odstavci 14 nerozumím, nebo je na mě příliš teplo :-) ... Znamená to, že máme na daňovém dokladě uvést pouze Celkem s DPH: 1360Kč, ale neuvádět sazbu daně?Omlouvám se za svou neznalost, nikdy dříve jsem o prodeji zboží ve zvláštním režimu neslyšel.PS: Díky za tip, evidenci použitých telefonů samozřejmě povedeme zvlášť.Hezký den, Pavel
    Daň ze zisku nemusíte platit při prodeji automobilu, který nebyl součástí obchodního majetku. Pokud byl automobil součástí obchodního majetku (hmotný majetek, nebo zboží), tak daň ze zisku platíte vždy. DPH má úplně jiná pravidla. Pokud jste obchodník s použitým zbožím a koupíte auto od neplátce, tak při prodeji můžete odvést DPH jenom z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou, nemusíte odvádět DPH z celé hodnoty auta.
    A.5. Ostatní uskutečněná zdanitelná plnění a přijaté úplaty s povinností přiznat daň dle § 108 odst. 1 písm. a) s hodnotou do 10.000,- Kč včetně daně, nebo plnění, u nichž nevznikla povinnost vystavit daňový doklad.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00